Ivanjica: Medalja za atletičarku Javora na Državnom prvenstvu u Kruševcu

Sjajan nastup na prvenstvu Srbije za seniore/ke koje je održano za vikend u Kruševcu, imala je atletičarka Javora i najbolja sportistkinja opštine Ivanjica za proteklu godinu, Katarina Rajković.

Ona je u odličnoj trci u disciplini 3000 metara stipl za žene, osvojila bronzanu medalju u Kruševcu i tako nastavila tradiciju osvajanja medalja na državnim prvenstvima.

Dobar nastup u Kruševcu imale su i ostale seniorke Javora, pre svega štafeta  4×400 metara koja je bila nadomak medalje, a nastupila je u sastavu: Aleksandra Vukosavljević, Jovana Lazić, Katarina Rajković, Dragana Bogavac. Devojke su osvojile četvrto mesto na državnom prvenstvu.

IL-AK-Javor-z Ivanjica: Medalja za atletičarku Javora na Državnom prvenstvu u Kruševcu

-Srećna sam  i zadovoljna posle nastupa na seniorskom prvenstvu države u Kruševcu. Nastavila sam tradiciju osvajanja medalja na najbitnijim domaćim atletskim takmičenjima. Zahvalna sam mom klubu koji me podržava i treneru Dušanu Orestijevicu koji je uz moj rad na treningu i najzaslužniji za rezultate koje postižem zadnjih godina – izjavila je Katarina Rajkovic.

289942228_749878746205168_3525853905721479445_n-1024x725 Ivanjica: Medalja za atletičarku Javora na Državnom prvenstvu u Kruševcu

-Još jedan sjajan rezultat najbolje sportistkinje naše opštine Katarine Rajković na državnom prvenstvu. Rekao bih da je došao u pravom trenutku i  za nju i za atletski klub Javor. Ono što je izvesno je da ona nastavlja koracima njene klubske drugarice, naše olimpijke Ane Subotić i siguran sam da će svoj talenat i potencijal u potpunosti iskazati u narednom periodu. Pored našeg rada, u ovaj rezultat je utkana i podrška opštine Ivanjica koju imamo i koja je vrlo bitna za nas i naš klub. – izjavio je trener atletskog kluba Javor, Dušan Orestijević.

290099266_695988201494593_4550391077065993497_n-1024x768 Ivanjica: Medalja za atletičarku Javora na Državnom prvenstvu u Kruševcu

-Kruševac je mogu slobodno reci taličan grad za naš klub u poslednje vreme. Proteklog vikenda imali smo odličan nastup naših deset pionirki na prvenstvu centralne Srbije u ovom gradu, ovog vikenda sjajan nastup naših seniorki, opet u Kruševcu, očekujemo i dobar nastup naših juniorki na državnom prvenstvu koje se isto održava na atletskom stadionu u Kruševcu 9 i 10 jula. U narednom periodu očekuje  nas i nastup naših atletičarki u sastavu opštine Ivanjica na MOSI igrama u Novoj Varoši.- zaključio je trener atletskog kluba Javor, Dušan Orestijević.

You may also like...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *