Prvi bod u nastavku sezone za Javor

Rad i Javor Matis igrali su na Banjici nerešeno 1:1.  Gosti su poveli golom Ivana Cvetkovića, iz penala, u šestom minutu. Brzonogi  Silva nadmudrio  je odbranu Rada pa je sudija ovog meča, Novak Simović, poazao na belu tačku. Bod domaćinu doneo je Filip Bainović u 79. minutu, iz slobodnog udarca sa nekih dvadsetak metara. Ivanjičani  nisu iskoristili šansu da kući ponesu sva tri boda iako su imali rezultatsku prednost  do samog finiša meča. Medjutim i bod sa Banjice mnogo znači obzirom da je prvi koji su ubeležili u nastavku šampionata.

Kako je ovu utakmicu video šef stručnog  štaba Javor Matisa, Srđan Blagojević

• IL-srdjan-blagojevic-trener-javor-matis Prvi bod u nastavku sezone za JavorPsihološki veoma teška utakmica za nas jer smo u nju ušli sa dva poraza iz prethodnog perioda. Samim tim nametnuo nam se imperativ pobede. Osetilo se to u igri, imali smo poprilično veliki grč. Svemu tome doprinelo je i naše rano vođstvo jer smo se nakon postignutog  gola veći deo utakmice branili. Bilo je svega i svačega ali ne baš mnogo lepog fudbala jer smo imali isti cilj kao i protivnik, pobedu. Rad nije iskoristio penal, mi nismo šansu za tri boda, kada se sve sagleda, realan rezultat. Ostaje nam da se okrenemo narednoj utakmici sa Borcem u Ivanjici koja nam je od presudnog značaja za ostvarenje cilja, plasmana u plej of.