Mečka ponovo uništila šljivik Milenka Spasovića u selu Ercege

U selu Ercege, u opštini Ivanjica, dogodio se još jedan incident sa divljim životinjama – mečka je juče uništila oko 20 stabala šljiva u šljiviku Milenka Miše Spasovića. Ono što posebno zabrinjava jeste da ovo nije prvi put da se ovako nešto dešava – sličnu štetu mečka je napravila i prošle godine, na istom imanju.

Milenkov šljivik nalazi se svega 500 metara od njegove kuće, a šteta koju je pretrpeo je, kako kaže, ogromna.

Cela godina truda i rada propadne za jednu noć. Mečka mi je prošle godine uništila deo zasada, a sad je došla ponovo i napravila još veću štetu. Ove godine sam se nadao boljem rodu, sad gledam u polomljene grane i izvaljene stabljike. Strašno. – izjavio je Milenko za Info Ligu.

IL-Mecke-Erecege-1 Mečka ponovo uništila šljivik Milenka Spasovića u selu Ercege

On ističe da se sve dogodilo noću i da je tek ujutru, kada je otišao da obiđe voćnjak, zatekao jeziv prizor – tragove kandži, razbacano lišće i potpuno uništene šljive.

Najviše me brine što je sve bliže kućama. Od moje kuće do šljivika ima pola kilometra,. Ovo više nije samo šteta, ovo postaje ozbiljna opasnost po ljude.

IL-Mecke-Erecege Mečka ponovo uništila šljivik Milenka Spasovića u selu Ercege

IL-andjelcic-ukusi-koji-se-pamte Mečka ponovo uništila šljivik Milenka Spasovića u selu Ercege

Meštani sela Ercege sve češće primećuju tragove divljih životinja i izražavaju zabrinutost za bezbednost, ali i za imanja koja su njihova osnovna sredstva za život. Upozoravaju da bi ovakvi slučajevi mogli biti sve češći ukoliko se ne preduzmu konkretne mere zaštite i kontrole kretanja divljači.

IL-Polomila-sljive-1 Mečka ponovo uništila šljivik Milenka Spasovića u selu Ercege

IL-andjelcic-torte-za-sve-pilike Mečka ponovo uništila šljivik Milenka Spasovića u selu Ercege

You may also like...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *