Istina iz senke istorije: Promocija knjige ‘Srpski heroji u vučjoj jazbini’ u Ivanjici
U sredu, 18. juna sa početkom u 18 časova, u Domu kulture u Ivanjici biće održana promocija knjige „ Blagoje Jovović-Srpski heroj u vučjoj jazbini“.
Knjiga govori o životu i podvigu Blagoja Jovovića, koji je 1957. godine u Buenos Airesu izvršio atentat na Antu Pavelića, vođu zloglasne ustaške NDH, odgovornog za stradanje stotina hiljada Srba tokom Drugog svetskog rata. Ovaj događaj decenijama je bio prekriven velom ćutanja, a kroz knjigu se rasvetljavaju istorijske okolnosti, lična motivacija i posledice ovog čina.
O delu će govoriti:
Marija Jovović, ćerka Blagoja Jovovića i autorka knjige,
prof. dr Marko Milović, istoričar,
pukovnik Milorad Djošić, pilot.
Knjiga „Srpski heroji u vučjoj jazbini“ otkriva malo poznate detalje o posleratnim sudbinama srpskih emigranata, tajnim operacijama i borbi za istorijsku istinu. Na promociji će publika imati priliku da sazna više o ovom značajnom, ali nedovoljno poznatom poglavlju srpske istorije.
Ulaz je slobodan. Nakon promocije, biće omogućena kupovina knjige i potpisivanje od strane autorke.